21/01/2020
Home Tags Zgjedhje

Tag: zgjedhje

Lela: Zgjedhjet janë zgjidhja që secila palë të shohë se ku...

Analisti Alfred Lela nuk ka aspak besim te Këshilli Politik dhe se e vetmja zgjidhje për vendin janë zgjedhjet e parakohshme, të cilat do...

Paloka: Vështirë që vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme

Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka, deklaroi se kryeministrin Edi Rama e detyroi opozita e bashkuar që të ulej në tryezën e reformës zgjedhore. Ndërkohë...

Partitë politike shqiptare në Luginën e Preshevës bëhen bashkë për zgjedhje

Krerët e partive politike të Luginës së Preshevës kanë vendosur që të bashkohen në një listë të vetme në zgjedhjet parlamentare në Serbi. Lajmin...

“A do ketë zgjedhje në pranverë ose vjeshtë”, Basha tregon nëse...

Basha ka theksuar se në tryezën e marrëveshjes për "Reformën Zgjedhore", që u mbledh dje mes palëve të mazhorancës dhe opozitës, nuk është arritur...

Grida Duma shpjegon se përse është pro listave të hapura në...

Ish-deputetja e PD-së Grida Duma mendon se mënyra e vetme që forca që ajo përfaqëson të rikthejë frymën te qytetari, është nëpërmjet listave të...

Grida Duma: Nëse shqiptarët do të votonin sot, do ta rrëzonin...

Ish-deputetja e PD-së Grida Duma deklaroi se kryeministri Edi Rama e ka humbur besueshmërinë te njerëzit dhe se nëse sot do të mbaheshin zgjedhjet...

Pollo: Shqipërisë i duhet një qeveri tranzitore para zgjedhjeve por Rama...

Ish deputeti i PD-së Genc Pollo mendon se ndryshimi i sistemit zgjedhor nuk e zgjidh problemin kryesor në Shqipëri, që është vjedhja e votave....

Në Kroaci sot raundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale

Në Kroaci sot po zhvillohet raundi i dytë zgjedhjeve presidenciale. Qendrat e votimit u hapën që në orën 07:00.  Në garën presidenciale konkurrojnë presidentja...

Porositë e Bashës në kolegjin kryetarëve, ka edhe një thirrje për...

Kryetari i PD-së Lulzim Basha mblodhi sot kolegjin e kryetarëve, ku u ndal te situata pas tërmetit në vend si dhe te kriza politike....

Entuziazëm te Barcelona, mund të rikthehet presidenti kampion

Joan Laporta ka qenë president i Barcelonës në vitet më të lavdishme të saj. Ai e mori "fronin" katalanas në vitin 2003 dhe udhëtimi...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!