13 C
Tirana
05/06/2020
Home Tags Zgjedhjet lokale

Tag: zgjedhjet lokale

13 tetori/ Dekreti i “harruar” i presidentit, pse Meta zgjodhi detin...

Edhe pse e gjitha vera ‘gëloi’ nga debatet dhe replikat në distancë lidhur me zgjedhjet lokale të këtij viti, sot, 13 tetori rezultoi një...

Aleati i Edi Ramës njofton partitë e koalicionit: Zgjedhjet vendore mund...

Kryetari i Partisë Ardhmëria Shqiptare, Emin Subashi që është pjesë e koalicionit të Partisë Socialiste shprehet se ekziston mundësia që zgjedhjet e 30 qershorit...

Botohet në Fletoren Zyrtare zhdekretimi i zgjedhjeve: KQZ të njoftojë partitë...

Vendimi i presidentit Ilir Meta për zhdekretimin e zgjedhjeve lokale të 30 qershorit është publikuar sot pasdite në Fletoren Zyrtare të Republikës së Shqipërisë. Vendimi...

Shtyja e zgjedhjeve/ Rama mbledhje urgjente me grupin parlamentar

Kryeministri Rama do të zhvillojë neser një mbledhje urgjente me grupin parlamentar pas vendimit të presidentit Ilir Meta për shtyrjen e zgjedhjeve të 30...

Mazhoranca e vetme në zgjedhje, Strazimiri: Më 30 qershor bllokojmë procesin...

Në mungesë të gjetjes së një zgjidhje për krizën politike, ish-deputeti i PD-së, Gent Strazimiri parlajmëron se më 30 qershor, opozita do të bllokojë...

Sondazhi/ Shqiptarët kundër mazhorancës: Zgjedhjet pa opozitën, të paligjshme

Shqiptarët mendojnë se zgjedhjet e 30 qershorit pa pjesëmarrjen e opozitës nuk do të ishin të vlefshme dhe të ligjshme. Konkluzioni ka dalë pas...

Video/ ‘Mallkime dhe premtime’, kandidati i bashkisë së Këlcyrës: Iu thaftë...

Pasi kandidoi në vitin 2001 për deputet dhe bëri bujë me shprehjen “i rëntë kanceri në grykë atyre që s’më votojnë”, rikthehet sërish Hasbi...

Katër argumentet e juristit Hazizaj: E pamundur që zgjedhjet lokale të...

Për juristin Sokol Hazizaj, organizimi i zgjedhjeve lokale me 30 qershor është i pamundur. Arsyet që jep nuk janë të lidhura me krizën politike...

Zgjedhje lokale pa opozitën? Blendi Klosi qëndrime më radikale se Edi...

Ministri i Turizmit, Blendi Klosi është shprehur se mazhoranca do t’i zhvillojë zgjedhjet lokale të 30 Qershorit, edhe pa opozitën. Në emisionin ‘Tempora’, deputeti...

Rama në mbledhjen e Kryesisë: Zgjedhjet pa opozitën janë legjitime

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar pasdite një mbledhje me anëtarët e kryesisë së PS-së që zgjati katër orë. Në fokus të diskutimeve ishin zgjedhjet...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!