28 C
Tirana
02/07/2020
Home Tags Zgjedhjet ne PE

Tag: zgjedhjet ne PE

Nga humbja e Macron te “rritja” e liberalëve dhe të gjelbërve,...

Përfundimi i zgjedhjeve për Parlamentin Evropian dhe rezultatet e tyre lanë të hapura debatet se si mund të pasqyrohen ato në aspiratat integruese të...

Rezultatet/ Si ndryshon Parlamenti Evropian pas zgjedhjeve; tronditja që po shkaktojnë...

Politiko.al *Të dhënat janë rezultat i përfundimit të numërimit të votave në 15 shtete, raportimeve paraprake në 12 shtete dhe sondazhit në 1 shtet. Shifrat...

Bejko: Arba Kokalari, një shuplakë e fortë për sistemin e mbyllur...

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, njëkohësisht dhe pedagog, Roland Bejko, pas zgjedhjes së Arba Kokalarit si eurodeputete e Suedisë, i ka dërguar një...

Është kryetar i delegacionit në PE, por Taulant Balla tregon sa...

Mungesë informacioni apo keqpërdorim i informacionit, këtë nuk mund ta konfirmojmë ende zyrtarisht, por Taulant Balla, Kryetar i Delegacionit të Parlamentit të Shqipërisë në...

Intervista e Arba Kokalarit 4 vjet më parë në Tiranë: U...

Arba Kokalari është eurodeputetja e parë shqiptare, por duke përfaqësuar Suedinë. Ajo nuk është një emër i panjohur, pasi nisur nga origjina e saj shqiptare...

PE/ Përfaqësuesi i PD uron nga afër Arba Kokalarin: Triumfi i...

Përfaqësuesi i PD, Endri Hasa, është politikani që ka uruar nga afër Arba Kokalarin pasi u zgjodh deputete në Parlamentin Europian. Endri Hasa ndoqi...

‘Leksioni Sebastian Kurz’, pas dorëheqjes fiton në zgjedhjet e Parlamentit Europian

Ndonëse pak ditë më parë dha dorëheqjen për shkak të skandalit ku u përfshi partneri i tij në koalicion, Sebastian Kurz ka arritur të...

Marie Le Pen fiton zgjedhjet e PE-së në Francë, i kërkon...

Francë mund të shkojë drejt zgjedhjeve të parakohshme. Është kryetarja e Frontit Kombëtar, Marie Le Pen që i ka kërkuar presidentit Emmanuel Macron të...

Zgjedhjet në PE, Manfred Weber thirrje partisë së gjelbër për koalicion

Manfred Weber, kandidati kryesor i Partive Popullore Europiane, (EVP) deklaroi në mbrëmje se pretendon të bëhet President i Komisionit të BE. "Ne nuk patëm ndonjë...

Zgjedhjet në PE, Manjani ironi me tre zyrtarët e BE: Romana-Mogherini-Hahn...

Ish ministri Ylli Manjani nuk i ka kursyer ironitë me përfaqësuesit e BE të përfshirë në procesin e integrimit të Shqipërisë, pas rezultateve të...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!