22/01/2020
Home Tags Zgjedhjet vendore

Tag: zgjedhjet vendore

Komiteti i Helsinkit si OSBE/ODIHR: Dënojmë shit-blerjen e votave në 30...

Komiteti Shqiptar i Helsinkit kërkon nga palët që të nisin dialogun dhe të miratojnë Reformën Zgjedhore me konsensus. KSHH shkruan në naportin e monitorimit...

Shehi në emër të opozitës: 13 tetori, shumë afër. Kohë e...

Data 13 Tetor, e caktuar nga presidenti për zgjedhjet vendore, i duket e papërshtatshme kreut të LZHK-së, Dashamir Shehi. Në emisionin “Ditari” në A2...

Si e komenton Berisha, nëse ndërkombëtarët njohin 30 qershorin: Turp historik!

Berisha komentoi para gazetarëve zgjedhjet e zhvilluara vendore më 30 qershor, pa kandidatë nga kampi opozitar. I pyetur se cili do të ishte qëndrimi i...

Nuk mori asnjë bashki ‘dhuratë’ nga Rama, por Patozi është i...

Bindja Demokratike, subjekti politik që hyri në votimet e 30 qershorit si një alternativë e opozitës, nuk ia doli të fitonte asnjë bashki në...

Si po i pret Elisa Spiropali zgjedhjet e 30 qershorit pa...

Elisa Spiropali, Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, i pret e qetë zgjedhjet e 30 qershorit pa opozitën. Në ‘Mbremje Ide’ me Mirela Milorin,...

DW paralajmëron: Zgjedhjet vendore nën hijen e mosbindjes civile

Deutsche Welle ka analizuar situatën politike në Shqipëri, ku thekson se vendi po shkon drejt një përplasje civile nëse zgjedhjet vendore do mbahen më...

Bejtja: Po mendohem 100 herë ta them, por do ketë përplasje...

Analisti Andi Bejte nuk e shikon si të largët ditën, kur në vend do të nisë një përplasje civile. Në ‘Byro Politike’ te gazetares...

30 qershori/ Meta i përgjigjet Ramës: Pa patur një datë të...

Ndonëse prej të shtunës mbrëma presidenti Ilir Meta njoftoi ç’dekretimin e datës së zgjedhjeve vendore të 30 qershorti, mazhoranca e ka konsideruar akt ‘nul’...

Meta firmos zhdekretimin e ’30 qershorit’: Zgjedhjet pa garë dhe pa...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka firmosur 'live' ç’dekretimin e datës së zgjedhjeve vendore të parashikuara më 30 qershor. Në një konferencë të jashtëzakonshme në...

Shtyrja e zgjedhjeve, Rama kërcënon Metën: Dje shkrove fatin tënd, humbe...

Kryeministri Edi Rama i ka hapur “luftë” presidentit të vendit, Ilir Meta, një ditë pasi ky i fundit vendosi të shfuqizojë dekretin  për zgjedhjet...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!