27 C
Tirana
04/06/2020
Home Tags Zgjedhjet

Tag: zgjedhjet

“Thaçi në ilegalitet”, Kurti shpërthen ndaj Mustafës: Braktisi fjalën e dhënë...

Pak orë nga tryeza e thirrur nga Hashim Thaçi me krerët e partive për të diskutuar situatën politikë në Kosovë, reagoi Kryeministri në detyrë...

Thaçi ‘luftë’ Kurtit: Javën tjetër ndërmarr hapat kushtetues për formimin e...

Hashim Thaçi duket se nuk do të dëgojë Albin Kurtin, Kryeministrin në Detyrë, që pas rrëzimit të qeverisë në parlament ka kërkuar shpalljen e...

Presidencialet në SHBA: Bernie Sanders pezullon fushatën, i hap rrugën Joe...

Senatori Bernie Sanders i dha fund fushatës së tij presidenciale, për të fituar kandidaturën brenda demokratëve me qëllim rivalizimin ndaj Donald Trump në zgjedhjet...

Të votosh; në Shqipëri dhe në Britani

Lea Ypi/ The Guardian Nuk kam votuar kurrë në një palë zgjedhje. Jo sepse nuk doja, por sepse nuk munda. Gjatë gjithë jetës sime si...

Pas protestave të opozitës gjatë verës, Rusia sot në zgjedhje lokale

Rusia sot mban zgjedhjet lokale, pas protestave të vazhdueshme nga ana e opozitës. Këto zgjedhje për guvernatorët e rinj dhe parlamentet rajonale po shihen më...

13 tetori/ Meta mesazh opozitës me shembullin e Millosheviç-it: Bashkëfajtore nëse...

Presidenti Ilir Meta i ka drejtuar një mesazh opozitës se pjesëmarrja në zgjedhjet e 13 tetorit është e vetmja zgjidhje për krizën politike, ku...

Kriza/ Meta: Politikanët ndëshkohen vetem me dy kushte

Presidenti Ilir Meta e ka nisur ditën e sotme me një mesazh të prerë lidhur me zgjidhjen e krizës politike. Në një postim në rrjetet...

Zbardhen shpenzimet e Qeverisë para zgjedhjeve, rriti paga e koncesione, uli...

Performanca e shpenzimeve buxhetore është përkeqësuar më tej ketë gjashtëmujor teksa nga të dhënat zyrtarë të Ministrisë së Financave shihet se, janë ulur shpenzimet...

Sondazhet në Greqi: Demokracia e Re, fituese. Agimi i Artë humbet...

Pas përfundimit të votimeve, mediat greke kanë publikuar sondazhe, ku tregohet se Demokracia e Re është fituesja e zgjedhjeve të të përgjithshme të parakohshme. Partia...

Bylykbashi: Edhe po u shkarkua Meta, data e zgjedhjeve 13 tetor...

Ish deputeti i PD-së, Oerd Bylykbashi, deklaroi se edhe nëse presidenti Ilir Meta shkarkohet, dekreti i tij për zhvillimin e zgjedhjeve më 13 tetor...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!