23 C
Tirana
14/07/2020
Home Tags Zgjedhjet

Tag: zgjedhjet

Sondazhet në Greqi: Demokracia e Re, fituese. Agimi i Artë humbet...

Pas përfundimit të votimeve, mediat greke kanë publikuar sondazhe, ku tregohet se Demokracia e Re është fituesja e zgjedhjeve të të përgjithshme të parakohshme. Partia...

Bylykbashi: Edhe po u shkarkua Meta, data e zgjedhjeve 13 tetor...

Ish deputeti i PD-së, Oerd Bylykbashi, deklaroi se edhe nëse presidenti Ilir Meta shkarkohet, dekreti i tij për zhvillimin e zgjedhjeve më 13 tetor...

Vdekja e ngadaltë e demokracisë në Shqipëri

David L. Phillips Lajmi i mirë është se nuk pati dhunë në zgjedhjet vendore në Shqipëri. Tensionet mund të shërbenin si shkëndijë e një konflikti...

Luigi Soreca, deklaratë ‘të thatë’ për votimet

Delegacioni i BE-së në Tiranë evidenton se zgjedhjet lokale të 30 qershorit, u zhvilluan përgjithësisht të qeta dhe të rregullta. Luigi Soreca u bën apel...

Lubonja: Qytetarët bojkotuan masivisht votimet. Opozita të reflektojë

Analisti Fatos Lubonja shprehet se nuk e priste një pjesëmarrja kaq të ulët të qytetarëve në votime, pavarësisht presioneve apo shantazheve. Në një lidhje...

Zgjedhjet një partiake, Basha sqaron situatën për Al Jazeera

“Ky është një vend i sigurt për opozitën, por që nuk ka një kandidat pasi po bojkoton plotësisht zgjedhjet lokale. Partia Demokratike akuzon qeverinë...

Kërcënimet për 30 qershorin, ish-gazetari i BBC: Shqiptarët tani me një...

Ish-gazetari i BBC, Arben Manaj ka komentuar paralajmërimet e qeverisë se kush prek zgjedhjet më 30 qershor dënohet me burg. Duke komentuar edhe nismën ‘edhe...

30 qershori, arrestohen 3 persona për pengim të procesit zgjedhor në...

Policia njofton se sot janë arrestuar tre persona në Tiranë, si dhe janë shpallur në kërkim tre të tjerë për vepra penale kundër procesit...

Juristi: Presidenti duhet ta kishte caktuar datën e re të zgjedhjeve

Juristi dhe ish-ministrit i Drejtësisë, Ylli Manjani nënvijëzon se më 30 qershor nuk ka zgjedhje vendore, ndonëse politika ‘zien’ nga përplasjet mes tyre. Teksa shkruan...

Rama intervistë për REL: Zgjedhjet do mbahen më 30 qershor, ata...

Kryeministri Edi Rama është shprehur sërish i prerë se zgjedhjet vendore do të mbahen më 30 qershor, ndonëse presidenti ka shfuqizuar dekretin, tashmë i...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!