29 C
Tirana
14/07/2020
Home Tags Zgjedhjet

Tag: zgjedhjet

PS ngre në detyrë ‘pazarxhinjtë’ e votave; kandidatë për kryebashkiakë dhe...

Pas fitores së zgjedhjeve lokale të vitit 2016 në Dibër, ku fitoi Muharrem Rama, Partia Socialiste shpërbleu drejtuesit e fushatës zgjedhore, si sipas Bild-it,...

Do njihet rezultati nga Ilir Meta, nëse PS shkon në zgjedhje?

Presidenti Ilir Meta nuk do ta njoh rezultatin e zgjedhjeve të 30 qershorit, nëse Partia Socialiste do te tentoje te marre pjese ne to....

Departameni Amerikan i Shtetit: Po monitorojmë dhe vlerësojmë situatën politike

Një zëdhënës Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH) u ka bërë thirrje palëve politike të shmangin konfrontimet dhe të punojnë së bashku për një të...

Xhelal Mziu tregon datën e re të zgjedhjeve lokale dhe akuzon...

Xhelal Mziu, kreu i Bashkisë Kamzës është shprehur se zgjedhjet lokale nuk do të mbahen më 30 qershor, siç pretendon PS, por më 20...

Zhdekretimi i zgjedhjeve botohet në Fletoren Zyrtare, KQZ thërret mbledhjen pa...

Ndonëse një ditë më parë zhdekretimi i zgjedhjeve lokale të 30 qershorit është publikuar në Fletoren Zyrtare të Republikës së Shqipërisë, Komisioni Qëndror i...

Sokol Balla: Van Dami jonë kundër të gjithëve

Nga Sokol Balla Kriza aktuale deri të martën, kishte një pikëpyetje të madhe: kush e nxiti atë? Kush shtyu Opozitën në aksionin e saj ekstrem...

Fuga: Një dekret a projektligj edhe kur është i gabuar, nuk...

Akademiku Artan Fuga hedh poshtë zërat se dekreti i presidentit Ilir Meta i firmosur një ditë më parë për anulimin e zgjedhjeve të 30...

Shtyrja e zgjedhjeve, nënkryetari i CDU/CSU: Partitë të pranojnë vendimin e...

Nënkryetari i grupit parlamentar të Unionit Kristiandemokrat dhe Kristiansocial në parlamentin gjerman (Bundestag) Johann David Wadephul, reagoi sot në një deklaratë për media ndaj vendimit...

Vendimi i Metës, Vasili: Dekreti me patriotik, përgjigja më e fortë...

Ish-deputeti i LSI, Petrit Vasili e ka cilësuar si dekretin më patriotik për shmangien e përçarjes kombëtare vendimin e presidentit Ilir Meta për shtyrjen...

Zgjedhjet i shtyu edhe ish-presidenti Moisiu/ Ç’deklaronte Bob Hend në 2006-ën:...

Prej dy ditësh ka nisur një debat edhe më i ashpër mes pozitës dhe opozitës, lidhur me shtyrjen e zgjedhjeve lokale të 30 qershorit. Dje,...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!