29 C
Tirana
14/07/2020
Home Tags Zgjedhjet

Tag: zgjedhjet

Raporti konfidencial i PS-së, 1480 kryetarë do të “dorëhiqen”, dështuan më...

Edhe pse PS fitoi 74 mandate, përsëri nga një raport konfidencial del se ky është rezultati i dobët zgjedhor, i marrë në 25 qershor,...

PD, dy raporte ndërkombëtarëve për të faktuar manipulimet në zgjedhje

Partia Demokratike është drejt finalizimit të dy raporteve që do t’i dorëzohen OSBE-së dhe institucioneve të tjera ndërkombëtarë, për parregullsitë  e pretenduara në procesin...

Shqiptarët në revoltë? Sondazhi tregon shifrën e lartë të atyre që...

Shqiptarët janë të pakënaqur me paritë politike dhe fushatën që po organizojnë. Kjo kuptohet edhe nga përgjigjet e dhëna në sondazhin e IPR Marketing...

Cili është projekti i fundit i Ramës? Basha flet për asgjesimin...

Lulzim Basha ka folur nga çadra për planin e kryeministrit Edi Rama për asgjesimin e zgjedhjeve të lira e të ndershme. Sipas Bashës, Rama...

Holanda: Zgjedhjet në Shqipëri të bëhen me pjesëmarrjen e të gjitha...

Ambasada e Holandës në Tiranë bën thirrjen që në zgjedhjet parlamentare të krijohen kushte për pjesëmarrje të të gjitha partive politike. Përmes një njoftimi për...

Rama reagon pas kërkesës në KQZ: Ne me bukë, ata me...

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratave të deputetëve të opozitës dhe anëtarëve të KQZ-së, të cilët e kanë kundërshtuar kërkesën e PS-LSI për...

Kandidatët e PS për deputetë, shtyhet data, emrat që lëvizin në...

PS pritet të shpallë kandidatët e saj në Ditën e Dëshmorëve. Drejtues të PS-së bënë me dije për “Gazeta Shqiptare” se data e shpalljes...

Zbardhet plani i PD për të bllokuar zgjedhjet në Kavajë, Basha...

Partia Demokratike ka hartuar një plan për të bllokuar zhvillimin e zgjedhjeve të pjesshme lokale në bashkinë e Kavajës. Zgjedhjet janë dekretuar nga presidenti Bujar...

Basha mesazh Ramës: Nuk ka zgjedhje më 18 qershor, shqiptarët nuk...

Kreu i opozitës, Lulzim Basha duke folur nga çadra përballë Kryeministrisë ka thënë se zgjedhjet paralamentare nuk do të zhvillohen më 18 qershor, siç...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!