21 C
Tirana
05/07/2020
Home Tags Zgjerimi

Tag: zgjerimi

BE do të publikojë “metodologjinë”e re të zgjerimit, çfarë pritet të...

BE pritet të publikojë gjatë kësaj jave "metodologjinë" e tij të re për zgjerimin. "Qëllimi ynë nuk është të rikonceptojmë zgjerimin, por të forcojmë procesin,"...

Sinjale nga Franca për heqjen e vetos ndaj Shqipërisë, eurokomisioneri: Skeptikët...

Komisioneri për Zgjerim i BE, Olivér Várhelyi tha se është në bisedime me shtetet anëtare dhe kryesisht ato skeptike për nisjen e bisedimeve për...

Pse nuk nisën bisedimet për anëtarësim në BE, ish-ministri i Brendshëm...

Ish-ministri i Brendshëm teknik, Dritan Demiraj, i cili prej kohësh jeton në ShBA, ka analizuar refuzimin që mori Shqipëria edhe këtë herë në samitin...

Liderët e BE shtyjnë diskutimet për zgjerimin në dhjetor 2019

Ndërsa samiti dyditor i Këshillit Evropian është drejt fundit pa një dakordësi mes liderëve të BE për nisjen e bisedimeve për zgjerim me Shqipërinë...

Euractiv: Bisedimet për zgjerimin përfundimisht dështuan

“Bisedimet për zgjerimin dështuan përfundimisht”. Kështu shkruan gazetari Gerardo Fortuna në faqen e ‘Euractiv, një media e specializuar për politikat e BE, takimin e...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!