15 C
Tirana
01/06/2020
Home Tags Zgjidhje

Tag: zgjidhje

35 mijë dosje për t`u shqyrtuar, SHBA jep zgjidhjen unike për...

Shtetet e Bashkuara të Amerikës vijojnë të tregojnë inters për sistemin e drejtësisë shqiptare. Të mërkurën, USAID dhe Këshilli i Lartë Gjyqësor kanë firmosur...

Tre ditë të bllokuar në Kapshticë, flet emigranti: Shteti shqiptar na...

Të paktën 50 emigrantë kanë mbetur të bllokuar prej tre ditësh në doganën e Kapshticës. Sipas Balkanëeb, një nga emigrantët shqiptarë që kërkon të...

Trump lajmëron se do të prezantojë nesër planin për t’i dhënë...

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump lajmëroi se ditën e nesërme ai do të prezantojë “Marrëveshjen e shekullit”, planin për t’i dhënë fund konfliktit izraelito-palestinez....

Lela: Zgjedhjet janë zgjidhja që secila palë të shohë se ku...

Analisti Alfred Lela nuk ka aspak besim te Këshilli Politik dhe se e vetmja zgjidhje për vendin janë zgjedhjet e parakohshme, të cilat do...

Bolton: Gati të dëshmoj në senat për Trump nëse më kërkohet

Ish-këshilltari amerikan i Sigurisë Kombëtare John Bolton deklaroi se nëse senati ia kërkon, ai është i gatshëm që të dëshmojë në gjyqin që synon...

Bozdo: Rama e ka zgjidhjen për banorët pa banesa, por nuk...

Ish-ministri i Ekonomisë, Eno Bozdo sugjeron që njerëzit që kanë ngelur pa banesa të zhvendosen në apartamentet bosh që janë ndërtuar përgjatë vijës bregdetare...

Macron tregon se si do të ndihmojë Shqipërinë dhe Maqedoninë e...

Presidenti i Francës Emmanuel Macron tregon se si do të ndihmojë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut që të kapin hapin e shteteve të tjera...

Kreu i PD-së tregon zgjidhjen për shëndetësinë: 1200 euro pagë për...

Lideri i opozitës, Lulzim Basha, është i shqetësuar për faktin se nga vendi po largohen mjekë dhe infermierë, por ai e ka një zgjidhje...

Ambasadori i BE-së ka frikë se tensionet politike të kthehen, tregon...

Ambasadori i BE-së, Luigi Soreca ka frikë se tensionet në politikë mund të rikthehen, ndërkohë që mendon se ajo që i duhet vendit është...

Basha tregon rrugët: Ose na zgjidhni ne e të bëjmë përpara,...

Kryetari i PD-së Lulzim Basha deklaroi në ceremoninë e 10 vjetorit të Fondacionit Shqiptaro-Amerikan për Zhvillim, se vendi ndodhet në mes dy rrugëve, zhvillimit...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!