28/02/2020
Home Tags Zoran Zaev

Tag: Zoran Zaev

Maqedonia e Veriut me qeveri teknike, Zaev: Me Oliver Spasovskin, ekzekutivi...

Pasi firmosi dorëheqjen si kryeministër i Maqedonisë së Veriut dhe formimit të qeverisë teknike, Zoran Zaev ka komentuar se me Oliver Spasovskin gjatë këtyre...

Mediat serbe: Përfaqësues shqiptarë paralajmëruan Zaev në Tiranë, si u përgjigj...

Mediat serbe kanë shkruar se kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, i pranishëm prej dy ditësh në Tiranë bashkë me Vuçiç e Gjukanoviç,...

Financial Time: Rama dhe Zaev paralajmërojnë se vonesa e pranimit në...

‘Financial Time’ i ka kushtuar një artikull situatës në Shqipëri dhe Maqedoninë e Veriut, pak javë pasi u refuzuan sërish për nisjen e procesit...

BBC: Mospërfillja e BE-së ndaj Maqedonisë së Veriut ushqen zhgënjimin Ballkanin...

Media britanike, BBC i ka kushtuar një artikull situatës në Ballkan pas refuzimit të BE për nisjen e bisedimeve për anëtarësim kryesisht me Maqedoninë...

Refuzimi i BE-së, Zaev ‘ngrin’ Marrëveshjen e Prespës: Rrezikohen disa pika...

Refuzimi i evropianëve për të caktuar një datë për nisjen e bisedimeve për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut mund të rrezikojë Marrëveshjen historike të...

I vetmi që nuk jep dorëheqjen, Rama ‘guxon me Zaev’ si...

Ndërsa kreu i PD, Lulzim Basha i bëri dje thirrje kryeministrit Edi Rama për qeverisje të parakohshme, duke ndjekur shembullin e Maqedonisë së Veriut,...

Jo vetëm Zaev/ Këtë vit në zgjedhje të parakohshme shkuan edhe...

Gjatë këtij viti, disa vende të rajonit preferuan të shkojnë drejt zgjedhjeve të parakohshme, duke u hapur rrugë zgjidhjes së krizave politike. Kështu, e para...

Zaev ‘kërcënon’ BE-në: Nëse nuk hapen negociatat me Shkupin, mos prisni...

“Nëse BE nuk e merr vendimin për fillimin e bisedimeve të pranimit me Maqedoninë e Veriut, kjo praktikisht do të thotë se nuk e...

Konfirmon Zaev: Zgjedhjet e parakohshme parlamentare priten në fund të tetorit...

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka konfirmuar se zgjedhjet parlamentare pritet të mbahen në fund të tetorit të vitit të ardhshëm. Duke u...

Zaev: Një pederast nuk rrëzon dot qeverinë time

Zoran Zaev, kryeministri i Maqedonisë së Veriut ka folur përsëri në lidhje me skandali korruptiv rastin “Reket”. Në një deklaratë për mediat, duke iu përgjigjur...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!