“Të bjerë dhe tërmeti”, si reaguan gazetarët pasi ndjenë lëkundjet e mbrëmshme në studio

Mbrëmë u shënua një tërmet me magnitudë 3.2 dhe epiqendër në Adriatik, ndërsa lëkundjet e tij janë ndjerë edhe në Tiranë.

Ky moment u përcoll ‘live’ edhe nga studio e ‘Opinion’, ku gazetari Blendi Fevziu e theksoi me zë të lartë.

“Tërmet”, tha Fevziu, ndërsa në ato momente po fliste gazetarja Klodiana Lala lidhur me vrasjen e së dielës në Laç.

“Të bjerë dhe tërmeti”, u shpreh më tej Lala, e cila më pas vijoi me argumentimet e saj lidhur me temën.