Flash News

KRYESORE

Tensionet me KQZ-të/ Gazetari i BILD: Qeveria po arreston opozitën, Shqipëria nën ligjin e Putinit dhe Erdoganit

Gazetari i gazetës gjermane BILD, ka reaguar në lidhje me situatën që po ndodh në disa KZAZ të vendit.

Piter Tiede ka hedhur akuza të forta kundër qeverisë Rama, duke e krahasuar qeverisjen e tij me pushtetin e Vladimir Putin dhe Taip Erdogan.

Sipas gazetarit gjerman, urdhrat për arrestimin e përfaqësuesve të opozitës janë lëshuar nga qeveria socialiste.

“Shqipëria tani nën ligjin e Putinit dhe Erdoganit: Arrestimi i udhëheqësve të opozitës u urdhërua nga qeveria socialiste. Në mbarë vendin ka trazira dhe sulme. Në të dy anët të plagosur. Kjo nuk është e mirë”, shkruan gazetari i BILD.

Të fundit