“Ti heq pantallonat nga koka”/ Polici ‘hakmerret’ ndaj Ervin Salianjit

Mbështetësit e Partisë Demokratike së bashku me tre ish-deputetë e kanë pritur me protesta kryeministrin Edi Rama në Pogradec, ashtu siç ka ndodhur edhe ne qytete te tjera te vendit.

Ervin Salianji, Klevis Balliu dhe Endrit Brahimllari janë përfshirë në një debat me zv/drejtorin e policisë së shtetit, Gjovalin Lokaj, i cili kishte marrë masa për parandalimin e çdo incidenti të mundshëm.

Zyrtari i policisë, ‘perplasjen’ me te ashper e pati me ish-deputetin Salianji duke i kujtuar se në protestën e zhvilluar në Devoll i tha se “do ti heqë pantallonat nga koka”. Ne debat u perfshine edhe Brahimllari dhe Balliu.

Debati:

Brahimllari: Edi Rama ta menaxhojë vetë stresin.

Lokaj: Nuk ka shans njeri që qytetarit Gjovalin Lokaj t’ia heqë pantallonat nga koka.

Balliu: Çfarë pantallonash?

Lokaj: Ata që e kanë shkruajtur të mbajnë përgjegjësi.

Balliu: Kë kërcënon?

Lokaj: Atij që i ka thënë.

Brahimllari: Ruaj qetësinë, mos merr ngarkesën e Ramës se është turp.