Tom Doshi akuza të forta Ditmir Bushatit: Po kërcënon vëzhguesit

Lawmaker Tom Doshi speaks to a Parliament’s commission discussing the prosecutors’ request to lift his immunity, Wednesday, March 25, 2015, after his claims Speaker Ilir Meta had been behind an assassination plot. Parliament on Thursday, March 26, 2015 voted in favor of the prosecutors’ call to arrest Doshi, expelled from the governing Socialists three weeks ago after the claims, and also for Christian Democrat Mark Frroku for false testimony in the case. (AP Photo/Hektor Pustina)

Deputeti Tom Doshi i cili kryeson listën e kandidatëve të PSD në Shkodër i bën thirrje Prokurorisë të priocedojë penalisht ministrin e Jashtëm , Ditmir Bushati i cili kryeson listen e PS-­së në pot ë njëjtin qark.

Sipas Doshit, Bushati ka kërcënuar vëzhguesin e PSD, Gjergj Sokoli tek shkolla Edit Durham në lagjen Mark Lula.

“Ditmir Bushati ka dalë në të gjitha qendrat e votimit dhe kërcënon vëzhguesit e PSD-­së. Është kërcënuar Gjergj Sokoli. Kështu po bën Bushati në çdo qendër votimit. i bëjmë thirrje prokurorisë të nisë procedimin penal ndaj Bushatit. i bëj thirrje të gjithë votuesve të dalin e të votojnë. i bëj thirrje të ruajnë qetësinë sepse rezultati do të jetë i thellë. Ky është shqetësimi i Ditmirit”, tha Doshi në një deklaratë për mediat.