Flash News

KRYESORE

Trajneri i United flet troç: Nuk kemi asnjë shans me të mëdhenjtë

Trajneri i United flet troç: Nuk kemi asnjë shans me të

Trajneri i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer, është treguar shumë realist me një deklaratë të fundit. Ai ka pranuar hapur se skuadra e tij nuk ka asnjë shans për të fituar titullin kampion të Premier League dhe se i mbetet thjesht lufta për ndonjë kupë.

"Manchester United sivjet nuk lufton dot në çdo front. Është e pamundur të kërkojmë më shumë se kupat. Unë nuk ia lejoj dot vetes të nënvlerësoj kupat, sepse nuk e kam luksin. Manchester United është shumë larg konkurrentëve të tjerë për titullin kampion", ka deklaruar tekniku i "Djajve të kuq".

E çuditshme kur e mendon, sepse Manchester United nuk është mësuar të synojë thjesht kupa. "Djajtë e kuq" janë skuadër e mësuar me luftë të drejtpërdrejtë për titullin kampion. Ikën kohët e legjendës Ferguson.

Ditari politik

Të fundit