“Trefishohet tarifa e ujit”, Berisha: Ka vetëm një rrugë shpëtimi

Ish-kryeministri Sali Berisha, ditën e sotme ka publikuar një faturë uji, dërguar nga një qytetar, ku çmimi është trefishuar.

Berisha shpreh shqetësimin e një rritje të tillë, ndërsa shton se ka vetëm një rrugëzgjidhje, dhe sipas tij është “të hedhim sa më parë kalbësirën Edi Rama!”.

Reagimi i Berishës:

Ja se çfare i pret nga tarifa e ujit e Edvini qytetaret shqiptar!Trefishim i çmimit!

Ka vetem nje rruge te shpetojme; te hedhim sa me pare kalbesiren Edi Rama!

Lexoni mesazhin dhe faturen mujore te ujit te qytetarit dixhital. sb

“Pershendetje.Jemi 2 veta ne shtepi doktor shikoje fatura e ujit per kete muaj”