U pyet për Ramën, Ndoka fyen kryeministrin: Është legen. Ndërpritet nga Lorenc Vangjeli

Ish-deputeti i Partise Demokratike, Nard Ndoka nuk i ka kursyer fyerjet per kryeministrin Edi Rama në emisionin “Java” në TVSH.

I pyetur nga Lorenc Vangjeli se si e cilëson vendimin e opozitës për largimin nga parlamenti, tani qe kane kaluar shtate muaj, ai u shpreh se “vërtet kryeministër është Edvin legeni…kështu shprehem unë sepse jam i opozitës së rrugës”, pohoi Ndoka, i cili u nderpre menjehere nga drejtuesi i emisionit, Lorenc Vangjeli.

Në fund ai shtoi se Gjykata Kushtetuese nuk do ta njoh vendimin e KQZ për futjen e deputetëve të rinjë nga listat e PD-së dhe LSI-së, duke paralajmëruar largimin e tyre nga parlamenti në Janar.