U shkarkua nga Tottenham, Pochettino flet për herë të parë

Mauricio Pochettino është rikthyer tashmë të flasë pas shkarkimit të tij nga Tottenham dhe marrjen e detyrës nga Jose Mourinho. Trajneri argjentinas ka dhënë larg e larg edhe disa mesazhe për drejtuesit e klubit anglez.

“Kemi patur sfida të vështira dhe suksese. Urimet më të mira për ish-skuadrnën time! Jam i bindur që fatet tona do të takohen sërish. Mendoj se kam dhënë më të mirën time për të realizuar objektivat”, – është shprehur Pochettino.

“Dua të falenderoj pronarin  Joe Lewis dhe presidentin Daniel Levy për mundësinë që më dhanë. Nuk është pak të punosh te Tottenham. Dua të falenderoj gjithashtu të gjithë ata që takova në klub dhe sidomos tifozët”, – ka shtuar ai.