VIDEO: Mbrojtësi i Gjermanisë shënon me thembër, ky është klas!

Pas këtij goli, me siguri që do ta ndjekë me vëmendje Bayern. Po flasim për qendërmbrojtësin e Gjermanisë, Matthias Ginter, i cili sonte (e shtunë) shënoi një gol fantastik me kombëtaren gjermane.

“Pancerat” po luajnë me Bjellorusinë në kualifikueset e Kampionatit Europian 2020 dhe shtatlarti i Borussia M’Gladbach-ut shënoi golin e parë të takimit në fund të pjesës së parë.

Bavarezi Serge Gnabry asistoi nga e djathta për mbrojtësin dhe ky i fundit i befasoi të gjithë duke shënuar me thembër. Ky është klas i rrallë për një lojtar të rolit të tij. Shijojeni!