Video/ ‘Ndjeni përgjegjësi për situatën pas tërmeteve?’/ Dako shpërfill gazetaren, refuzon të përgjigjet

Ish-kreu i Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako, refuzoi t’i përgjigjet pyetjes së gazetares së A2, e cila e pyeti nëse ndjente përgjegjësi për situatën e krijuar pas tërmetit të 26 nëntorit.

Kujtojmë se tërmeti i 26 nëntorit shkaktoi 52 viktima e mbi 900 të plagosur, mes të cilëve shumë në qytetetin e Durrësit.

Në Durrës u shembën banesa e hotele, dhe shumë prej tyre u shpallën të pabanueshme.

Më poshtë video nga A2