Video/ “Receta” e Grida Dumës për politikanët: Rama –“byrek me qepë”, Basha –“kek me çokollatë”, Salianji…

Ish- deputetja e PD, Gruda Duma ka bërë një krahasim të veçantë për figurat e njohura të politikës shqiptare.

E ftuar në emisionin ‘Në shtëpinë tonë”, Duma është vënë përballë me disa foto të politikanëve dhe i ka krahasuar ata me emra ëmbëlsirash apo gatime të tjera tradicionale.

Ndër të tjera, Grida e krahason kryeministrin Rama me një gatim tradicional “Byrek me qepë”, ndërsa ish kryeministrin Berisha me një biftek të rëndë.

Lista e politikanëve me krahasimet:

Jozefina Topalli: Cokollatë e zezë

Sali Berisha: Një biftek i fortë, ushqim i rëndë

Edi Rama byrek me qepë

Majlinda Bregu –Panna cotta

Lulzim Basha- një kek me cokollatë

Jorida Tabaku-Krem Karamel

Vangjush Dako- Akullore

Mimi Kodheli-Trilece

Ervin Salianji-nuk i shkojnë ëmbëlsirat, pjatë e rëndë me shumë garniturë