Video/ Tahiri në ankth, pret vendimin nën shoqërinë e gazetarëve e kameramanëve

Ndonëse u njoftua se vendimi do të jepej në orën 16:00, Saimir Tahiri vijon të presë ende brenda ambienteve të Gjykatës së Krimeve të Rënda.

Së bashku me të ndodhën edhe disa gazetarë dhe operatorë të mediave, të atashuar që në mëngjes.

Tahiri akuzohet për tre vepra penale: “Korrupsion të zyrtarëve të lartë”, “trafik të lëndëve narkotike kryer në bashkëpunim” dhe “pjesëmarrje ne grup të strukturuar kriminal” ndërsa seanca e radhës do të jetë më 19 shtator.

Video eshte publikuar nga A2 CNN.