Vinicius i thur lavde Benzemasë: Ai më dha dorën i pari

Vinicius sot është rrëfyer për FourFourTwo. Ai ka folur për eksperiencën e tij te Real Madrid

“Lojtari që më ka ndihmuar më shumë është Benzema. Ai më ka dhënë një dorë nga dita e parë. Më ka dhënë gjithmonë këshilla dhe sa herë kemi luajtur bashkë më ka thënë të jem i qetë dhe i përqendruar”.

“Këtu ka shumë cilësi, edhe mentaliteti është ndryshe. Të gjithë duan të fitojnë tituj dhe ka lojtarë të mëdhenj. Marcelo është më i miri në kontrollin e topit, ndërsa Benzema mendon 10 sekonda para të tjerëve”, ka thënë braziliani.