KRYESORE

‘Virusi me vdekje të shpejtë e të dhimbshme’, mjekja bën apel të fortë

‘Virusi me vdekje të shpejtë e të dhimbshme’, mjekja

Mjekja Silvana Çeliku ka përcjellë mesazhe të forta sa i përket situatës së përkeqësuar prej Covid.

Në një mesash në Facebook ajo thekson se ky është një virus me sëmundshmëri shumë të lartë dhe me vdekje të shpejtë dhe shumë të dhimbshme. Kësisoj ajo bën apel që respektohen rregullat në mënyrë që ta mposhtim këtë virus sa më shpejt.

”Ky është një virus me sëmundshmëri shumë të lartë, me vdekje të shpejtë dhe shumë të dhimbshme. Respektoni rregullat dhe së bashkë të mundohemi edhe një herë ta mposhtim këtë virus” - dr. Silvana Çeliku.

Vendose maskën; Ruaj distancën Mbaj higjienën vetjake”, thuhet në apelin e mjekes të shpërndarë nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastrliu.

Ditari politik

Të fundit