Vuante nga një sëmundje mendore, vret veten këngëtarja e famshme

Pas ndarjes nga jeta të këngëtares Aretha Frenklin, një tjetër artiste ka ndërruar jetë.

Bëhet fjalë për lokalisten e grupit “Huntress”, Jill Janus e cila ka vrarë veten në moshën 42-vjeçare pas betejes me sëmundjen mendore.

Janus prej shumë kohës luftonte me sëmundjen mendore dhe trupi i saj u gjet në Portland, Oregon të martën.

Ajo u bashkua me Huntress në Los Angeles në vitin 2009, duke kënduar në tri albume. Ata bënë turne me grupe si Motorhead dhe Lamb of God.