Zbulohet ftesa e parë e Rejës, vjen nga kampionati shqiptar

Një gol ka mjaftuar që Lorenc Trashi të ketë emrin e tij në listën e kombëtares kuqezi. Titullari i Partizanit po kalon një sezon mjaft të mirë me klubin e “Demave” dhe rrjeta që shënoi ndaj Moldavisë i ka dhënë siguri për të ardhmen.

Trashi ka marrë ftesë dhe për ndeshjet e radhës kundër Francës dhe Andorrës. Gramshioti do të jetë një përfaqësues i denjë i kampionatit shqiptar. Lojtari i krahut mund të marrë minuta në sfidën ndaj Andorrës.

Trashi goli Shqiperia

Mbrojtësi po luan me shumë mundësi sezonin e tij të fundit me Partizanin, pasi kontrata i mbaron në fund të vitit dhe kërkon që të kalojë në një ekip të rëndësishëm Europian. Lojtari e ka pranuar hapuer se dëshiron të largohet dhe grumbullimi në kombëtare është një mundësi e mirë.