Zyrtarisht në Kuvend, betohet deputeti i ri i PS, Spartak Braho

Spartak Braho bëhet pjesë e grupit parlamentar të Partisë Socialiste dhe Kuvendit të Shqipërisë. Në nisje të seancës së sotme, Braho është betuar para kuvendit, duke zënë kështu karrigen e Saimir Tahirit në parlament.

Braho u rikthye në Kuvend pas dorëheqjes së Tahirit disa javë më parë, ndërsa Spartak Braho renditej i 19-ti në listën e PS për qarkun e Tiranës, në zgjedhjet e 2017-ës. Ai e pranoi menjëherë postin e ri të deputetit, ndërsa më herët ishte këshilltar parlamenti i kryeministrit Rama.