Flash News

E-TJERA

Shpërthen me eksploziv makina në rrugën Sauk-Teg, ndërron jetë shoferi 27-vjeçar

Shpërthen me eksploziv makina në rrugën Sauk-Teg, ndërron

Një i ri ka humbur jetën mesditën e sotme pasi makina me të cilën po udhëtonte ka shpërthyer në afërsi të TEG-ut në Tiranë.

Sipas të dhënave paraprake nga policia, automjeti tip "Benz", që drejtohej nga Aleksandër Sadikaj, 27 vjeç, ka shpërthyer, dyshohet nga lëndë eksplozive.

Si pasojë e shpërthimit, i riu nuk u mbijetoi dot plagëve dhe ndërroi jetë në spital. 

"Më datë 11.06.2022, në orën 13:35, në afërsi të TEG-ut, automjeti tip "Benz", që drejtohej nga shtetasi A. S., 27 vjeç, ka shpërthyer, dyshohet nga lëndë eksplozive. 

Si pasojë e plagëve të marra, drejtuesi i mjetit, shtetasi A. S. ka ndërruar jetë në spital.  Grupi hetimor vijon punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve", njofton policia.

 

Të fundit