Flash News

E-TJERA

U vra në atentat me eksploziv të telekomanduar në makinë, 27-vjeçari i proceduar më parë për tentativë vrasje

U vra në atentat me eksploziv të telekomanduar në makinë,

Zbardhen detaje të reja lidhur me ngjarjen e mesditës së sotme në aksin Sauk-teg në Tiranë, ku si pasojë e shpërthimit me eksploziv të një makine në ecje humbi jetën 27-vjeçari, Aleksandër Sadikaj.

Mësohet se i riu është nga qyteti i Beratit dhe ka qenë më parë i proceduar për tentativë vrasje.

Nuk dihet nëse atentati me shpërthim të telekomanduar lidhet me të shkuarën e tij, por mësohet se automjeti tip ‘Mercedez-benz’ me të cilin viktima udhëtonte, është i regjistruar në një tjetër emër.

Sadikaj ndërroi jetë në ambientet e spitalit për shkak të plagëve të mëdha që mori, pak minuta pas shpërthimit të fuqishëm.

Policia po heton për konflikte të tjera që mund të ketë patur më parë Sadikaj, pasi nuk përjashtohen edhe pista të tjera.

Të fundit