Ditari i Opozitës

Alibeaj mbledh të vetët, Berisha: Ka vetëm tagrin që i jep Rama. Paralajmërimi për votën e emigrantëve

Alibeaj mbledh të vetët, Berisha: Ka vetëm tagrin që i jep

Kryetari i PD-së, Sali Berisha ka dhënë një prononcim për gazetarët nga selia blu, ndërsa deputeti Enkelejd Alibeaj mblodhi të vetët për të diskutuar për presidentin e ri.

Berisha u shpreh se Alibeaj nuk ka asnjë tagër, duke e quajtur atë njeri të Edi Ramës. Gjithashtu ritheksoi se procesi është farsë.

“Përveç autoritetet që i jep Edi Rama, Alibeaj nuk ka asnjë autoritet dhe tagër nga PD e Shqipërisë. Çdo veprim i tij është sintonizim i një farse të shpifur të zgjedhjes së Presidentit nga Edi Rama”, tha Berisha.

Ai u ndal edhe te vota e emigrantëve, duke paralajmëruar kryeministrin Edi Rama të mos luajë me të drejtën e tyre. Berisha u shpreh se do të ketë rezistencë, nëse kjo e drejtë nuk ushtrohet si duhet.

“Dua të dënoj me ashpërisnë më të madhe pikpamjen më të madhe me konsiderimin e diasporës si një zonë e vecantë elektorale. E paralajmëroj të mos luajë me të drejtën e miliona shqiptarëe që janë në të katërta anët e botës.

Ata do ushtrojnë të drejtën e votës së tyre për kandidatët e qyteteve apo zonave të tyre të origjinës, Sot teknologjia online e bën 100% të mundshme. Cdo përpjeke e Ramës që shprehur përmes veglës së tij Alibeja është një përpjekje anti-demokratike dhe anti shqiptare. Është një fyerje e madhe që u bëhet emigrantëve dhe diasporës në të katër anët. Do të hasë kjo në një rezistencë të madhe”, shtoi kryedemokrati.Të fundit