Flash News

E-TJERA

Tentoi t’i ikte policisë, aksidentohet ‘Benz-i’ me klandestinë në Këlcyrë, 8 të vdekur

Tentoi t’i ikte policisë, aksidentohet ‘Benz-i’ me

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin Këlcyrë-Përmet.

Mjeti tip ‘Benz’, brenda të cilit ndodheshin edhe 7 persona të tjerë klandestinë nga vendet e treta, ka dalë nga rruga dhe ka rënë anës lumit Vjosë.

Për pasojë, 8 personat brenda ‘Benz-it’ kanë humbur jetën.

Mësohet se Ismeti ka tentuar t’i shpëtoj policisë e cila i kishte bërë me shenjë të ndalonte.

"Rreth orës 04:00, në aksin rrugor Këlcyrë- Përmet, në afërsi të fshatit Kuqar, dyshohet se si pasojë e humbjes së kontrollit mbi drejtimin e automjetit nga drejtuesi, automjeti tip Benz  ka dalë nga rruga dhe ka rënë në anë të lumit Vjosë.

Si pasojë e daljes nga rruga  kanë humbur jetën 8 shtetas.( 7 shtetas dyshohet se janë  nga vendet e treta dhe drejtuesi i automjetit)

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor i cili nën drejtimin e Prokurorit punon për sqarimin e rrethanave dhe shkakut të aksidentit.

Gjithashtu në vendngjarje ndodhen Drejtori Vendor i Policisë, Drejtori i Departamentit për Kufirin, Drejtori i Policisë Rrugore dhe Drejtori i Rendit Publik.

Po në vendngjarje ndodhen dhe dy grupe të Forcës Kombëtare të Sigurisë. Në përfundim të veprimeve të para do ketë njoftim më të detajuar", thuhet në njoftim.

Të fundit