Flash News

E-TJERA

Aksidenti me 8 viktima në Këlcyrë, mjeti ‘fluturoi’ 80 metra në ajër, dyshohet se shoferi nuk njihte rrugën

Aksidenti me 8 viktima në Këlcyrë, mjeti ‘fluturoi’

8 persona humbën jetën, drejtuesi shkodran i mjetit ‘Benz’ dhe 7 klandestinë, si pasojë e një aksidenti të rëndë në aksin rrugor Këlcyrë-Përmet.

Drejtuesi i Benz-it’ tentoi t’i shpëtojë policisë dhe humbi kontrollin duke rënë anës lumit Vjosë. Për pasojë, të tetë personat që ndodheshin në mjet humbën jetën.

Dyshohet se shoferi ka qenë duke ecur me shpejtësi 180 km në orë dhe pasi ka dalë nga rruga ka fluturuar 80 metra në ajër derisa është përplasur.

Ka dyshime që shoferi shkodran të mos e njihte rrugën, pasi në atë aks ka një kthesë të fortë e cila kërkon vëmendje të shtuar.

Të fundit