Flash News

Ditari i Opozitës

Alibeaj në vështirësi, jep dorëheqjen këshilltari ligjor i Grupit Parlamentar

Alibeaj në vështirësi, jep dorëheqjen këshilltari

Deputeti Enkelejd Alibeaj vazhdon të përballet me largime dhe dorëheqje nga mbështetësit e grupit të tij.

Marash Logu njoftoi pak minuta më parë dorëheqjen nga funksioni i këshilltarit ligjor të Grupit Parlamentar të PD-së, përmes rrjeteve sociale.

“Kam paraqitur sot dorëheqjen nga funksioni i këshilltarit ligjor të Grupit Parlamentar të PD-së. Faleminderit lidershipit për besimin dhe secilit prej deputetëve demokratë për bashkëpunimin. Mirënjohës çdo demokrati për mbështetjen dhe dashamirësinë gjatë këtij rrugëtimi.

Do të vazhdoj të mbetem anëtar i PD-së dhe të kontribuoj si profesionist i ligjit në familjen tonë politike”, shkruan Logu.

Kujtojmë se në prag të zgjedhjeve të 14 majit, palës së Alibeajt janë tyërhequr deri tani 6 kandidatë për kryetarë bashkie nga 19 emra që ka propozuar.

Të fundit