Flash News

E-TJERA

Dudushi: Pas 25 prillit gjërat do të kthehen në normalitet, kemi dy vite anormale

Dudushi: Pas 25 prillit gjërat do të kthehen në normalitet, kemi

I ftuar në PolitikOn nga Alfred Lela në RTV Ora, gazetari Alban Dudushi u shpreh se  pas 25 prillit gjërat do të kthehen në normalitet, sepse këto dy vite kanë qenë në situatë anormale në politikë.

Dudushi: Pas 25 prillit gjërat do të kthehen në normalitet, sepse këto dy vite kemi qenë në një situatë anormale. Opozita braktisi institucionet dhe fushatën e zgjedhjeve vendore dhe bashkisë. Hoqi dorë nga institucionet.

Mund të diskutojmë nëse Rama është diktator apo jo. Opozita kishte mundësi që bombat të cilat i plasi në rrugë, t’i plaste në Kuvend. Gjithë ky rrugëtim i opozitës përfundoi kur u ul për të bërë reformën zgjedhore.

Të fundit