Flash News

POLITIKOFF

Charlie Puth paska pasur ndjenja për Selena Gomez kur realizuan këngën "We don`t talk anymore"

Charlie Puth paska pasur ndjenja për Selena Gomez kur realizuan

Siç shkruante dikur Taylor Swift, një ditë tjetër, një tjetër dramë. Ndërsa Selena Gomez dhe Hailey Bieber kanë vendosur akoma paqe, Charlie Puth ka vendosur të futet në narrativë dhe kjo nuk po e bën atë të duket shumë mirë. E gjithë rrëmuja filloi në vitet 2015-2016, kur Gomez dhe Puth bashkëpunuan në këngën “We Don’t Talk Anymore”.

Kishte thashetheme në atë kohë që ata të dy ishin duke u lidhur dhe/ose në lidhje, pasi Gomez dhe Justin Bieber ishin ndarë dhe Justin në fakt kishte filluar të shihte Hailey-n.  Gomez mohoi që ajo dhe këngëtari i “One Call Away” të ishin më shumë se thjesht miq, por vitin e ardhshëm Puth publikoi këngën e tij “Vëmendje”, në lidhje me një vajzë që me sa duket e lidhte me të.

Duke folur për lidhjen, Puth u tregua i turpshëm në shtyp më pas, duke u përpjekur të ishte një zotëri që nuk do të bënte thashetheme. Charlie tha për Billboard në 2018:

"Unë nuk puth dhe nuk tregoj, por e vetmja mënyrë se si një këngë si [“We Don’t Talk Anymore”] mund të duket e vërtetë është nëse diçka tjetër po ndodh prapa skenave. Dhe kjo është ajo që po ndodhte me Gomez. Shumë jetëshkurtër, shumë i vogël, por shumë me ndikim. Dhe me të vërtetë më ngatërroi."

Më 25 mars 2023, Puth vendosi t’i sjellë përsëri të gjitha dhe shkroi në Twitter:

"Vëmendja është për atë që mendoni se bëhet fjalë."

Kjo i ktheu fansat shpejt tek tekstet e këngës “Attention”, të cilat janë një lloj ndjesie  edhe nga një video në të cilën Puth flet shumë qartë: Selena nuk do të flinte me të dhe ai u zhgënjye. Charlie Puth thotë gjithashtu se ai ra në dashuri për herë të parë dhe më pas vajza e manipuloi atë me parfumin e saj. Për më tepër ndiqni videon:

Të fundit