Flash News

Rajoni

Abazoviç dënon sulmin në Kosovë: Mund të kthehet në konflikt me pasoja katastrofike

Abazoviç dënon sulmin në Kosovë: Mund të kthehet

Dritan Abazoviç ka dënuar sulmin e djeshëm ndaj Policisë së Kosovës ku mbeti i vdekur efektivi Afrim Bunjaku.

Abazoviç tha për mediat se situata e ndodhur është vazhdim i politikës katastrofike ballkanike nga e cila, rajoni nuk mund të dalë.

"Dënoj ashpër dhunën, vrasjet në veri të Kosovës. Çfarë të them tjetër, të gjithë jemi tronditur. Kjo situatë mund të kthehet lehtësisht në një konflikt më të madh dhe të ketë pasoja katastrofike për të gjithë. Dhe kjo është si është një fatkeqësi. Ne kemi atë që nuk e donim, dhe kjo është gjaku në rrugë," u tha Abazoviç.

 

Të fundit