Flash News

Bota

BE thirrje Putinit: Lironi menjëherë Navalnyn!

BE thirrje Putinit: Lironi menjëherë Navalnyn!

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, tha se ka kërkuar nga presidenti rus, Vladimir Putin, që të lirojë opozitarin, Aleksei Navalny.

Përmes një postimi në Twitter, Michel shkruan: “Në bisedën time me Putinin sot, kam riktheksuar se BE-ja është e bashkuar në dënimin e ndalimit të Alexei Navalnyt dhe bën thirrje për lirimin e menjëhershëm”.

Navalny u ndalua fundjavën e kaluar pas kthimit në Moskë nga Gjermania, dhe u burgos për 30 ditë, për shkelje të pretenduara të lirimit me kusht.

BE thirrje Putinit: Lironi menjëherë Navalnyn!

Ditari politik

Të fundit