Bota

Rritja e shifrave me koronavirus, Kalifornia rikthen 'shtetrrethimin'

Rritja e shifrave me koronavirus, Kalifornia rikthen 'shtetrrethimin'

Rritja e shifrave me koronavirus ka detyruar Kaliforninë të ashpërsojë masat. Në vend është rikthyer ora policore, dhe lëvizja e qytetarëve është e ndaluar nga ora 22:00 deri në orën 5:00. Masa këto të cilat nisin sot dhe që do të zgjasin deri më 21 dhjetor.

Guvernatori Gavin Neësom tha se koronavirusi po përhapet me një ritëm që nuk është parë që nga fillimi i pandemisë, ndërsa shtoi se javët e ardhshme janë kritike.

Ditari politik

Të fundit