Flash News

Bota

Rusia arreston avokatin e Alexei Navalny

Rusia arreston avokatin e Alexei Navalny

Një nga avokatët e politikanit të ndjerë të opozitës ruse, Alexei Navalny u arrestua sot në Moskë. Arrestimi i Vasily Dubkov u raportua nga gazeta Novaya Gazeta Europe dhe gazeta SOTA.

Ai shoqëroi javën e kaluar nënën e tij, teksa ajo kërkonte të tërhiqte trupin e Navalny.

Tre nga avokatët e Navalny u burgosën në tetor 2023 me akuza në lidhje me ndalimin e grupeve të kritikut të Kremlinit si “ekstremiste”. 

Të fundit