Flash News

Ditari i Maxhorancës

Asambleja e PS, Rama “ultimatum” Veliajt: Dua emrat e drejtuesve që nuk kanë punuar siç duhet

Asambleja e PS, Rama “ultimatum” Veliajt: Dua emrat e drejtuesve

Asambleja e PS po zhvillon mbledhjen me dyer të mbyllura. I pari që ka raportuar ka qenë qarku i Tiranës, ku ka pasur rezerva për Kavajën.

Burime bëjnë me dije se Rama ka kërkuar nga kryebashkiaku Erion Veliaj, emrat e anëtarëve dhe drejtuesve të degëve që nuk e kanë bërë punë siç duhet. Masat nuk përjashtojnë mundësin për t’i lëvizur nga pozicionet e tyre në degët e PS.

Shkak për rezervat janë bërë zgjedhjet e 14 majit, ku PS humbi në Kavajë.

Të fundit