Flash News

Ditari i Maxhorancës

Dekreti i Metës për Policinë e Shtetit, reagon PS: Ditën kthen ligjin, natën takohet me ish-shefa policie që i quante të kanabizuar!

Dekreti i Metës për Policinë e Shtetit, reagon PS: Ditën
Foto Ilustruese/ Balla dhe Meta

Kreu i grupit të PS, Taulant Balla ka reaguar menjëherë pas kthimit në Kuvend të ligjit për Policinë e Shtetit nga Meta.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Balla shkruan se ditën Presidenti kthen ligjin, natën Meta takohet me ish-shefa policie që i quante të kanabizuar.

“Presidenti i Republikes kthen diten ligjin per Policine e Shtetit, ndersa Ilir Meta takohet naten me ish-shefa policie qe i quante te kanabizuar! Ndersa mes dites dhe nates, shkel ligjin per festa kolektive duke u treguar shqiptareve se sa serioz eshte kur flet per Kushtetute e per ligj”, shkruan Balla.

Ditari politik

Të fundit