Flash News

Ditari i Maxhorancës

Urdhër-arresti i SPAK për Dakon, reagon Rama: Deri dje në krahun tim, sot përballë avokatit

Urdhër-arresti i SPAK për Dakon, reagon Rama: Deri dje në krahun

Vjen reagimi nga kryeministri Edi Rama pas urdhër-arrestit nga SPAK për ish kreun e bashkisë së Durrësit Vangjush Dako.

Në një postim në rrjetet sociale, Rama shkruan se SPAK po godet njerëz të lidhur me pushtetin dhe kjo e bën të ndihet jo mirë.

Po goditen njerëz të lidhur me pushtetin. Kjo të bën të ndihesh jo mirë, pasi deri dje ka qenë në krahun tënd dhe sot është përballë avokatit. Me siguri diçka ka ndodhur. Forca e pushtetit mund të përdoret dhe për gjërat që nuk shkojnë”, tha Rama.

 

Të fundit