Flash News

Ditari i Opozitës

Debat në Komisionin hetimor për “Shëndetësinë”/ Zhupa-Ndrecës: Si mundet Milva Ekonomi të hetojë veten

Debat në Komisionin hetimor për

Ka nisur mbledhja e Komisionit Hetimor për Koncesionet në Shëndetësi dhe hetimit për sterilizimin dhe 'check up'.

Zhupa ka replikuar me anëtarin e komisionit, Ndrecën pasi deputetja demokrate u shpreh se si mundet që Milva Ikonomi të hetojë vetën në këtë komision.

"Zoti ndreqa a mund zonja Ikonomi të hetojë veten, këtë duam të dimë ne.

Ne do të hetojmë se çfarë sjellje ka mbajtur fondi i kujdesit shëndetësor ndaj rekomandimeve të KLSH.

Zonja ishte drejtoreshë e fondit dhe a mundet kjo ta hetojë veten. Prandaj mos e komplikoni këtë pyetje kaq naive.", tha Zhupa. 

Të fundit