Flash News

Ditari i Opozitës

Këlliçi: Janë paguar para me thasë për festat e 28-29 nëntorit

Këlliçi: Janë paguar para me thasë për festat e 28-29

Anëtari i kryesisë së PD, Belind Këlliçi i ftuar në edicionin e pasdites në SYRI TV, tha se kryetari i Bashkisë Erion Veliaj ka paguar para me thasë për koncertin dhe shpenzimet e festimeve gjatë festave të nëntorit.

"Ka qenë shumë e dukshme ajo që ka ndodhur në 28-29 nëntor dhe informacionet që unë kam pasur brenda nga Bashkia e Tiranës është s ejani paguar para me çanta me thasë që janë paguar koncertet, për këngëtarët për biletat e udhëtimit dhe akomodimin në hotelet. Ka pasur një raportim që kryetarët e komunave kanë pushuar në hotelin e Pllumb Gjokës dhe në shenjë revolet janë larguar.

Nuk jam kundër festave dhe paradës se është festë kombëtare por dhe nga ana tjetër duhet që të respektohet ligji dhe të paktën në këtë feste ai nuk duhet të vidhet dhe të fuste duart në xhepat e qytetarëve. Nga dita e nesërme do të kërkojmë të informacion për të gjitha procedurat që janë ndjekur në shpenzimet marramëndëse që janë bërë në 48- orët e fundit nga bashkia e Tiranës. Nëse nuk ka pasur një tender dhe një procedurë të rregullt duhet që të dalin para ligjit ata që kanë kryer shkeljen "|

Të fundit