Flash News

Ditari i Opozitës

Përkujtohet ish-presidenti Bujar Nishani, ceremonia bën bashkë Berishën dhe Metën

Përkujtohet ish-presidenti Bujar Nishani, ceremonia bën bashkë

Familjarë, miq e kolegë të shumtë kanë përkujtuar sot në ditën e lindjes, ish-presidentin Bujar Nishani, i cili u nda nga jeta disa muaj më parë, pa mbushur 56 vjeç.

Në një ceremoni përkujtimore në ditën e lindjes së ish -Presidentit Bujar Nishani, ishin të pranishëm edhe kreu i PD, Sali Berisha dhe kreu i Partisë së Lirisë, ish presidenti Ilir Meta. Ata u ulën krah të familjarëve të të ndjerit Nishani, të cilët janë shfaqur të përlotur ndërsa është shfaqur edhe një dokumentuar kushtuar jetës dhe veprës së Nishanit.

Përkujtohet ish-presidenti Bujar Nishani, ceremonia bën bashkë

Nishani u nda nga jeta në 28 maj të këtj viti në një spital në Gjermani.

Nishani vuante nga një sëmundje autoimune në mëlçi dhe nuk arriti t’i tejkalojë pasojat që virusi i Covid 19 i la në organizëm.

Përkujtohet ish-presidenti Bujar Nishani, ceremonia bën bashkë

 

 

Të fundit