Flash News

E-TJERA

“Ajo pranoi lidhjen me italianin”, dëshmia e shqiptarit që vrau vajzën dhe plagosi ish-gruan

“Ajo pranoi lidhjen me italianin”, dëshmia e shqiptarit që

Është zbardhur dëshmira e shqiptarit që vrau vajzën e tij 16-vjeçare dhe shtetasin italian në Foggia të Italisë. E plagosur mbeti ish-gruaja e tij për të cilën Taulanti dyshonte se ishte në lidhje me Massimo De Santis, italiani që mbeti i vrarë.

Malaj ka thënë se ish-bashkëshortja e kishte pranuar lidhjen me italianin dhe autori i kishte kërkuar ndarjen.

“Gruaja ime pranoi se ajo kishte një lidhje me Massimo. Ajo më kishte kërkuar falje për këtë marrëdhënie, por unë doja të ndahesha”, ka thënë ai.

Sipas rrëfimit të tij, ditët e fundit kishte pasur një diskutim në familje, gjithmonë për tradhtinë e pretenduar, në fund të cilit burri kishte thënë se donte të ndahej. Megjithatë, gruaja e tij e bindi të qëndronte në shtëpi.

Duket se Malaj – gjithnjë sipas rrëfimit të tij – e kishte zbuluar disa herë gruan e tij me kalimin e kohës në katin e tretë të pallatit, ku thuhet banonte i dashuri i saj. Ndërsa Malaj dhe ish-gruaja ishin në shtrat, ajo dyshohet se filloi të bisedonte me dikë.

Malaj kishte parë telefonin e saj dhe kishte zbuluar se ajo po bisedonte me Massimo. Pas pak ai doli nga shtëpia dhe priti që Massimo të kthehej në shtëpi nga lokali.

Malaj i tha prokurorit se “kishte vrarë Massimon fillimisht”, më pas u ngjit në shtëpi ku filloi të godiste me thikë gruan dhe më pas vajzën e tij, e cila po përpiqej të mbronte nënën e saj.

Të fundit