Flash News

E-TJERA

Akuzohet për abuzim me tendera, Lefter Alla kërkon lirinë në Gjykatën e Lartë

Akuzohet për abuzim me tendera, Lefter Alla kërkon lirinë në

Ish-kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla, ka dorëzuar rekurs në Gjykatën e Lartë. 

I akuzuar për "shkelje të barazisë në tendera" dhe "shpërdorim të detyrës", Alla kërkon ndryshimin e masës "arrest me burg" në një masë më të butë sigurie.

Ish-kryebashkiaku u arrestua më 15 mars 2023 bashkë me 12 persona të tjerë, 7 prej tyre zyrtarë të bashkisë për shkelje të barazisë në tendera dhe shpërdorim detyre mbi dyshimet e abuzimit në një tender me vlerë 3 milionë euro.

Të fundit