Flash News

E-TJERA

Bushati: Rama këshillohet me Vuçiç për t’i thënë po ose jo Brukselit, të japë sqarime

Bushati: Rama këshillohet me Vuçiç për t’i

Analisti Andi Bushati thotë se qëndrimi shantazhues i kryeministrit Edi Rama përballë Brukselit duke qëndruar në krah të presidentit serb Aleksandar Vuçiç duhet sqaruar.

Duke folur në emisionin ‘Shock’ se në Euronews Albania, Bushati shton se është i papranueshëm fakti që Rama u shpreh një ditë më parë se do të konsultohej me Vuçiç për t’i thënë po ose jo Brukselit.

“A është Ballkani i Hapur një antipod i integrimit? Është një pyetje që duhet sqaruar. nëse duket normale se çfarë duhet të bëjë Shqipëria me Evropën duhet të marrë OK në Beograd. Rama tha dhe se do pyeste Vuçiçin për t’i thënë ose jo Brukselit”, tha Bushati.

Sipas tij, Rama mund të tregohet radikal me Brukselin duke ja përplasur derën në fytyrë por jo duke i marrë leje Vuçiçit.

 


 

Të fundit