Flash News

E-TJERA

"Do jemi të hapur për të negociuar me çdo palë", Duka: Basha të përshpejtojë procesin e negociatave me partitë e koalicionit

"Do jemi të hapur për të negociuar me çdo

Kreu i PAA Agron Duka tregoi se në zgjedhjet e 25 prillit do të kandidojë për deputetë në qarkun Durrës. Ai tha për "Real Story" se do të mobilizojë strukturat që edhe me këtë Kodin e ri Elektoral për të arritur rezultatin e synuar.

Sipas Dukës, ndryshimet në kodin Zgjedhor favorizojnë Ramën dhe jo partitë të vogla.

"Ne ishim përgatitur për koalicionet klasike. Tani do të mobilizojmë strukturat tona që edhe me këtë Kod Elektoral të arrijme rezultatin e synuar. Unë do kandidoj në Durrës, interesat e opozitës janë që unë të jem në këtë qark, jam produktiv. Lulzim Basha duhet të përshpejtojë procesin e negociatave me partitë e koalicionit të djathtë.

Do kisha dëshirë të kandidonim me siglën e PAA. Ndryshimet elektorale janë bërë për fitoren e Ramës. Tashmë më duhen rreth 3 mijë vota më shumë për të marrë kandidaturën. Nëse ofertat nuk i kënaqin kërkesat e AAK, do dalim më vete dhe do kërkojmë vota. Nese kandidojme me siglen e Partise Agrare Ambjentaliste, ne do te jemi jemi te hapur per te negociuar me cilën do palë", tha Duka.

Ditari politik

Të fundit